Lokaty na 3 miesiące – ranking

18 kwietnia
10:49 2013

Lokata bankowa to obecnie jeden z najlepszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Warto więc sprawdzić, która oferta kwartalnej lokaty bankowej jest najlepsza.

Do naszego zestawienia przyjęliśmy, że kwota, jaką chcemy wpłacić na lokatę internetową to 5 tysięcy złotych. Najwyższe oprocentowanie środków zgromadzonych na lokacie bankowej znajdziemy w ofercie „Lokaty bezkarnej” BGŻOptima. W tym przypadku jest to 4,6 proc. w skali roku, co dla przyjętej kwoty daje zysk równy 46,57 złotych. Jest to lokata nieodnawialna dla nowych klientów banku, którzy dysponują kwotą minimum 1 tysiąc złotych. W przypadku tej oferty zerwanie lokaty przed terminem nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek.

Na drugim miejscu znalazła się oferowana przez Getin Noble Bank „Lokata miesiąca”, której oprocentowanie w skali roku wynosi 3,9 proc. Daje to zysk w wysokości 39,48 złotych. Do otwarcia tej lokaty nie trzeba zakładać konta w banku, jednak jeśli takie zostanie założone, jej oprocentowanie wzrośnie o 0,1 punktu procentowego. Minimalna kwota potrzebna do jej założenia to zaledwie 500 złotych. Niestety, wypłata środków przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.

Trzecie miejsce również zajmuje produkt oferowany przez Getin Bank. Oprocentowanie „Lokaty Tradycyjnej”, bo tak się on nazywa, wynosi 3,8 proc. w skali roku, co daje ostateczny zysk równy 38,47 złotych. Aby założyć tę lokatę, nie trzeba posiadać konta w banku, jednak należy dysponować kwotą równą minimum 1 tys. złotych. W przypadku tej oferty przedterminowe zerwanie lokaty wiąże się z utratą całości wypracowanego zysku.