Najlepsze lokaty – ranking

29 kwietnia
09:13 2013

Jeżeli mamy odłożone wolne środki, nie powinniśmy pozwolić, by leżały bezproduktywnie na nieoprocentowanym koncie osobistym czy w skarpecie. Warto skorzystać z proponowanych przez banki ofert lokat bankowych. Które dziś dają najlepszy zysk? Oto nasz ranking.

Do badań przyjęliśmy, że kwota, jaką chcemy przeznaczyć na lokatę to 5 tysięcy złotych.

Najwyższe oprocentowanie, równe aż 6 proc. w skali roku, znajdziemy w ofercie „Lokaty na Dobry Początek” proponowanej przez Idea Bank. W tym przypadku po odjęciu podatku od zysków kapitałowych otrzymamy 20,25 złotych. Jest to oferta dostępna przez Internet i przeznaczona tylko dla nowych klientów, którzy dysponują kwotą nie mniejszą niż tysiąc złotych. Co ważne, do założenia „Lokaty na Dobry Początek” nie trzeba posiadać konta osobistego w Idea Banku. Zerwanie lokaty nie powoduje utraty odsetek.

Oprocentowanie równe 5,75 proc. w skali roku znajdziemy w dwóch ofertach „Lokaty na Start” Getin Online. W przypadku oferty jednomiesięcznej lokaty otrzymamy zysk w wysokości 19,40 zł, a w przypadku oferty dwumiesięcznej zysk wyniesie 38,81 zł. Oferty te, dostępne przez Internet i Infolinię, skierowane są tylko do nowych klientów, którzy dysponują kwotą równą zaledwie 500 złotych. Co ważne, zerwanie lokat przed końcem okresu ich trwania nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek.

Niepotrzebne jest posiadanie konta osobistego w SK Banku do założenia trzynastomiesięcznej „eLokaty24” z oprocentowaniem wynoszącym 5,2 proc. w skali roku. Oznacza to, że otrzymamy zysk równy 228,15 złotych. Jest to oferta dostępna przez Internet. Aby z niej skorzystać, należy posiadać minimum 3 tysiące złotych.