Większy zysk na lokacie, czy koncie oszczędnościowym – ranking

14 maja
08:25 2013

Lokata bankowa i konto oszczędnościowe to produkty przeznaczone dla tych klientów, którzy chcą spokojnie pomnażać swój majątek. Sprawdźmy, która oferta jest lepsza, czyli gdzie w ciągu roku zarobimy najwięcej. Do badania przyjęliśmy, iż kwota jaką chcemy przekazać na lokatę bankową i konto oszczędnościowe to 5 tysięcy złotych.

Okazuje się, że najwięcej, aż 6 proc., czyli 269,77 złotych otrzymamy po roku oszczędzania na „db Koncie Oszczędnościowym 24h” oferowanym przez Deutsche Bank PBC. Jest to konto, które cechuje dzienna kapitalizacja odsetek, jednak do jego założenia wymagane jest posiadanie konta osobistego w Deutsche Banku PBC. Bank udostępnia tylko jeden bezpłatny przelew zewnętrzny w miesiącu. Wykonywanie kolejnych przelewów wiąże się z opłatą 8 złotych.

Citi Handlowy oferuje „Konto SuperOszczędnościowe”, którego oprocentowanie wynosi 5 proc. Oznacza to, że po roku oszczędzania otrzymamy 223, 87 złotych, przy czym należy podkreślić, iż miesięczne posiadanie tego produktu kosztuje aż 30 złotych. Bank udostępnia po jednym bezpłatnym przelewie na każdy kanał dostępu. Za kolejne trzeba płacić aż 9 złotych.

Dopiero na trzecim miejscu pod względem wysokości oprocentowania i rocznego całościowego zysku znajduje się oferowana przez GetinOnline „Lokata Prezesa”, na której środki oprocentowane są w na 4,25 proc. w skali roku. Oznacza to, że po roku otrzymamy 172,12 złotych. Do założenia tej lokaty potrzebny jest minimum 1 tysiąc złotych, a zerwanie jej przed końcem okresu trwania powoduje utratę wszystkich naliczonych odsetek. Do założenia lokaty nie potrzebne jest posiadanie konta osobistego.