Mamy wolne 10 tysięcy złotych, które chcemy wpłacić na lokatę bankową. Sprawdźmy, która lokata bankowa da nam największy zysk? Do założenia lokaty nie potrzebne jest posiadanie konta osobistego w banku, a dostęp do niej możliwy jest przez Internet.
Na „Lokacie na Dobry Początek” w IdeaBanku po miesiącu oszczędzania otrzymamy 40,50 złotych. Jej oprocentowanie jest równe 6 proc. w skali roku, a zerwanie przed terminem nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Każdy klient może założyć tylko jedną lokatę, która odnawia się na zasadach obowiązujących w przypadku zwykłej „Lokaty Standardowej”. Minimalna kwota potrzebna do jej założenia to 1 tysiąc złotych, a maksymalna możliwa do jej założenia to właśnie 10 tysięcy złotych.
„Lokata na Start” w GetinOnline jest oprocentowana na 5,75 proc. w skali roku. Bank oferuje dwie wersje lokaty: jednomiesięczną i dwumiesięczną. W pierwszym przypadku po zakończeniu okresu trwania lokaty otrzymamy 77,63 złotych, a w drugim połowę tej sumy, czyli 38,81 złotych. Do założenia obu lokat trzeba dysponować kwotą zaledwie 500 złotych. W przypadku jednomiesięcznej lokaty maksymalnie można wpłacić 20 tysięcy złotych, a w przypadku drugiej, dwumiesięcznej tylko 10 tysięcy złotych. Zerwanie lokaty przed terminem w obu przypadkach nie powoduje utraty wypracowanych odsetek.
„eLokata24” którą można znaleźć w ofercie SK Banku jest oprocentowana 5,2 proc. w skali roku. Jednak w tym przypadku trwa ona aż 13 miesięcy. Oznacza to, że po całym okresie oszczędzania otrzymamy 456,3 złotych. Należy pamiętać, że jest to lokata o zmiennym oprocentowaniu, a do jej założenia potrzeba aż 3 tysięcy złotych. Jednak w tym przypadku bank nie określa maksymalnej kwoty, jaką można wpłacić na lokatę. Zerwanie lokaty prze upływem 6 miesięcy powoduje utratę wszystkich wypracowanych odsetek. Po tym terminie odsetki będą naliczone, jednak tylko w wysokości 2,2 proc. w skali roku.