Porady

Gdzie szukać najkorzystniejszych lokat?

Wprawdzie rynek lokat bankowych nie jest już tak atrakcyjny jak kiedyś, ale warto weń inwestować.

Obligacje a lokaty – wymieniamy różnice

Obligacje i lokaty to sposoby na inwestowanie naszych oszczędności. Który z nich jest bardziej atrakcyjny i dlaczego?

Ranking lokat na święta 2015

Jak co roku okres przedświąteczny to czas, gdy nie tylko handlowcy, ale także bankowcy kuszą nas różnymi promocjami i wyjątkowymi okazjami. Instytucje finansowe najczęściej proponują pożyczki świąteczne, ale nie brakuje

Analiza oferty dla klientów indywidualnych w SKOK-u Chmielewskiego

SKOK-i tworzą rodzinę spółdzielni, pomagając, współpracując i dzieląc się wspólnymi doświadczeniami. Jedną z największych kas jest SKOK Chmielewskiego. Postanowiliśmy przeanalizować jego ofertę, sprawdzając, co ma do zaproponowania klientom indywidualnym.

Lions bank Lokata Premiere – warto?

Dobre lokaty w dobie bardzo niskich stóp procentowych nie zdarzają się często. Tym bardziej warto przyjrzeć się bliżej ofercie Lions bank, a dokładniej lokacie Premiere.

5 kroków przed wyborem lokaty

Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę lokaty, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Sprawdź, o jakich pięciu krokach powinieneś pamiętać.

Gdzie szukać dobrych lokat walutowych?

Osoby posiadające gotówkę w obcej walucie często szukają najkorzystniejszych form jej wymiany lub zainwestowania. Jedną z metod są konta walutowe.

Na czym polegaja lokaty dewizowe?

Czym są lokaty dewizowe i czy warto je w chwili obecnej zakładać?

Wybierając konto osobiste, pamiętaj o kilku zasadach

Konto osobiste powinno spełniać jedną bardzo ważną cechę – pasować do nas i do naszych potrzeb.

Czym jest lokata progresywna?

Już na początku 2013 roku prognozy dla rynku lokat bankowych nie były najlepsze i tym razem analitycy finansowi nas nie zawiedli, ponieważ ich zapowiedzi potwierdziły się. Po kolejnych obniżkach stóp

Jak wybrać najlepszą lokatę bankową

Jeżeli posiadamy jakieś wolne środki, które chcemy zaoszczędzić, możemy skorzystać z bogatej oferty bankowych produktów oszczędnościowych.

Czym jest lokata strukturyzowana?

Jeśli chcesz szybko i bez ryzyka zarabiać pieniądze, a oferty lokat bankowych nie spełniają twoich oczekiwań, zapoznaj się z propozycjami specjalnych lokat strukturyzowanych, które wedle zapowiedzi banków mogą przynieść zysk

Stopy procentowe a oprocentowanie lokat bankowych

Obniżenie przez Radę Polityki Pieniężnej wysokości stóp procentowych ma swój wpływ nie tylko na oprocentowanie kredytów. Również posiadacze lokat i kont oszczędnościowych odczują zmiany.

Wybór najlepszej lokaty w trzech krokach

Jak znaleźć najlepszą lokatę dla siebie? Podpowiadamy, jak to zrobić w trzech prostych krokach. Znalezienie odpowiedniej lokaty, a wiec takiej, która będzie nam odpowiadała i z której zysk będzie dla

Kiedy lokata bankowa jest atrakcyjna?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert lokat bankowych. Są one zróżnicowane pod wieloma względami, co pozwala klientowi wybrać taką lokatę bankową, która najlepiej spełni jego wymagania. Czym powinna się wyróżniać

Jak wybrać najlepszą lokatę dla siebie?

Banki kuszą potencjalnych klientów mnóstwem ofert lokat bankowych. Ich konstrukcje są bardzo podobne, dlatego też warto poświęcić chwilę, aby zdecydować, która lokata bankowa jest najlepsza.

Czym jest kapitalizacja odsetek i jaki ma wpływ na zyski z lokaty?

Podczas wyboru najlepszej oferty lokaty zazwyczaj kierujemy się potencjalnym zyskiem, jaki mogą one nam przynieść. Jest on jednak uzależniony od dwóch ważnych czynników: wysokości oprocentowania i kapitalizacji.

Rodzaje oprocentowania lokat

Oprocentowanie lokat to jeden z głównych czynników, na który należy zwracać uwagę przy wyborze najlepszej oferty. Jakiego rodzaju oprocentowanie można spotkać w przypadku lokat?

Lokaty bankowe – podstawowy podział

Są bardzo lubiane przez Polaków. Pewne, bezpieczne, gwarantujące zysk. Jednak często okazuje się, że nie zawsze do końca wiemy, jakie lokaty bankowe możemy spotkać na rynku. A przecież jest to

Czym jest lokata bankowa?

Lokatę możemy określić jako depozyt gotówkowy, który przekazujemy na pewien czas do banku, aby ten go pomnażał.

Lokaty terminowe. Dlaczego są atrakcyjne?

Oprócz urozmaiconych usług kredytowych banki udostępniają swoim klientom szeroką ofertę produktów oszczędnościowych. Jednym z nich jest lokata terminowa.

Bankowe Produkty Oszczędnościowe

Oprócz oferty produktów kredytowych, banki proponują swoim klientom skorzystanie z różnego rodzaju produktów oszczędnościowych. Nie traćmy więc czasu i sprawdźmy, na co możemy liczyć, bo przecież czas to pieniądz!

Lokata bankowa czy konto oszczędnościowe?

Osoby, które posiadają nadwyżki gotówkowe i chcą jednocześnie oszczędzać i zarabiać, powinny zapoznać się z oferowanymi przez banki produktami oszczędnościowymi – lokatami bankowymi i kontami oszczędnościowymi.